2024. november 21., csütörtök

5. alkalom a Pál utcában - Vígben jártam, pótszéket láttam, vagyis pótszéken ültem :D

2024.11.14. csütörtök, Vígszínház, 19.00-tól

Puritánsága ellenére egy mély mondanivalóval bíró előadás, amely gyermeki köntösbe van bújtatva, így a legkisebbek számára is kellemes kikapcsolódást jelenthet a Pál utcaiak és a Vörösingesek története. Számomra az etalon darab a Vígszínházban. Immáron elmondhatja magáról, hogy a legtöbb megtekintéssel bíró darab, legalábbis nálam. A többi előadás még kicsit le van maradva (Nagy Gatsby 3x, Diktátor 2x).



Instabejegyzés:

5.Pál utcai fiuk. Dream come true! Ismét és ezuttal potszekeztem. Jó volt újfa a Vígben bandázni a srácokkal. Kedvenceim is itt voltak: Ember Márk, Dinó Benjamin, Csiby Geri, Medveczky Ádám, Szántó Balázs, Brasch Bence (akinek innen gratulálok boxteljesitményéhez!!!). Az uj srácok kozul Csónakost alakito Liber Ágostont azonnal megkedveltem, és a legujabb Cseléhez (Reider Péter), a civakodó pároshoz Kolnay és Barabás (Krasznai Vilmos és Turi Péter) is volt szerencsém. Utobbi ketto elmaradt a számomra jól bevált srácoktól de ők is jók lesznek. A vizes jelenet most nagyobbat szólt,...izé...csattant, mint eddig valaha. A Pásztor tesók meg eleve éles kontrasztban álltak, amikor megjelentek, az egyik alulöltözött, asszonyverő trikóban, a másik nyakig beöltözve.🤭🤭🤭De a fiatalabbik a váltó srác (Kövesi Zsombor) volt, még nem láttam. Szenzációs volt, hogy a vizes sapkáját is a földhöz csapta, vizzel öntözve a közönséget, nehogy elkókadjanak...nem úgy, mint a bácsi mellettem a pótszéken, 2 ponton is képes volt bealudni. 🤭🤭🤭 Az eddigi Pál utcai élmények kozul ez egy kicsit vérszegényebb volt, nem volt standing ovation, és valahogy Bóka is lézengő volt, a hangja nem erőteljes, mint egy csapat vezetőé. Tesze-tosza volt, és egy ponton, mintha nem emlékezett a szövegre, Geréb (Juhász Bence) sietett a segitségére, ráterelve a helyes részre. Benjamin cuki volt, mint mindig, de ma nem sirtam az ő számánál. Bóka és Nemecsek közös jelenetei viszont nagyon tetszettek, öszinte, tiszta barátság. Csiby Geri "koválygott" a karakterében, mivel most a Richter szerepet vitte, de ő Cselét is alakitja, és szerintem az a figura illik hozzá inkább. Braschnál látni lehetett még a bunyó nyomait. Szinhazi szimbolika régen volt, igy kék és piros karkötőmmel jelzem a két bandát utso fotomon. Tetszett, és megyek még. Amig ossze nem jon a Wunderlich is...🤣🤣🤣 De, bármi is volt a szereplőgárdán belül feszültség, bízom, h elmúlik, mert azét az eddigi legjobb Bóka alakitást Medveczky hozta nekem, de ma ez nem sikerult.🥲 A hangositassal is gondok voltak. Meg a himnusz! Annak utosnek kell lennie. Sok kisiskolas is volt, szunetben a tereket róttam. 🥰🥰🥰 #vigszinhaz #palutcaifiuk #otodikalkalom
 


Nagyon szeretem a történetét, a zenéjét, a karaktereit, ahol még negatív figurák is szimpatikusak tudnak lenni. Ez az az összhang, amire vágyom és elvárásom a színpadi előadásokkal kapcsolatban.
Csütörtök délutánra be voltam rezelve, mert egyedül mentem, teszem hozzá, reggel meg életuntan ébredtem, nem akartam munkába se menni...aztán mégis rávettem magam...elkezdődött a nap, és este felé kanyarodva már éreztem az idegességet... a 9-es busszal mentem,  próbáltam később érkezni, hogy ne feszengjek a kis pótszékemen, míg másoknak jutott rendes hely (itt is nagy volt a kontraszt, ők farmerban, prolisan; én kosztümben, elegánsan). Miután elengedtem a buszt, és kb. háromnegyed 7re beértem, döbbenten vettem észre, hogy még nincsenek nyitva a nézőtér ajtajai... Hangbeállás, ami a darabban is érződött, hogy gondok vannak... halk volt a beszéd, a zene túl hangos.







Amondó vagyok, legyen előbb elbeszélve a rossz, majd utána jóval fejezem be.
Negatívum:
- a hangosítás, a zene túl hangos, a beszéd túl halk
- a jobb oldal tök jó pótszékkel, de legközelebb balra kérem, mert akkor meglesz az összkép mindkét oldalról :) - voltak bizonyos történések, amik a jobb oldalon, a szélen zajlottak, és ahol én ültem onnan azt nem lehetett látni, a nézőtéri páholy miatt is, ami kilógott (és állítólag, de lehet viccből jegyezte csak meg a nézőtéri fogadó ember, hogy az a királyi páholy...)
- Ad át-nál éreztem, hogy nem lesz egyben a dal, hiányzott az összehangoltság
- A srácok nem élték az Éljen a Grund c. dalt, nem tudtak egyszerre fütyülni és táncolni, valahogy harmatgyengébb volt ez a jelenet, mint lenni szokott
- Medveczky Balázs nagyon enervált karaktert hozott. Bókának ki kell tűnnie a tömegből, egy domináns karakter, egy igazi vezéregyéniség, ami nem mutatkozott meg általa. Sőt, gyanítom, hogy egy ponton elfelejtette a szöveget, így a Gerébet alakító színész igyekezett neki segíteni. A Fogadalmi dalban (megjegyzés: ha ez a dal dinamikus és jól sikerül, már a második refréntől bekapcsolódik a közönség tapsolás formájában, én mindig énekelek :D) most nem a letérdelésnél csukta be a szemét, hanem a refrén utáni versszak alatt, akkor is átélés ez, csak ez más volt így.
- A két új, civakodó fiú, még nem jöttek úgy igazán meg a darabba, talán még nem találták meg a figuráiknak a potenciálját. Lehet bennem is van hiba, hogy az első szereposztás annyira jól sikerült, hogy nem tudok tőlük elvonatkoztatni. Meglátjuk, azért bízom bennük, hogy idővel ők is olyan megnyerőek lesznek.
- Csele, Richter, Csónakos: általában Cseleként szoktam meg Csiby Gergelyt, de most a Richter bőrébe bújt, és szerintem nem állt neki jól. Úgy tűnt, mintha a Cselével próbált volna azonosulni. Nem véletlen talán. Hiszen, hétvégén volt szerencsém megnézni a filmes Pál utcai fiúkat, ahol Csele és a Csónakos azok a karakterek, akik jobban ki vannak domborítva, több személyiséggel ruházták fel őket. Csiby Gerinek jól áll a Csele, Csónakosként meg remélem egyszer kifogom.
- Nem volt állótaps - de a közönségben is megbújt mindenféle korosztály, láttam kisiskolásokat is, szünetben a folyosón randalíroztak, illetve egy másik gyerekbanda ismerte a pincebeli büfét

Pozítivum:
- Dinó Benjamin nem volt rossz, de nem is hatódtam meg rajta, viszont neki is nagyon örültem. Nem kell mindig mindenen sírni, nem igaz?
- A Pásztor testvérek vizes jelenete, amikor Áts Feri parancsára meg kell fürödniük a Fűvészkert medencéjében. Aki középen ült a nézőtéren, és lehetőleg első 3 sor egyikében garantáltan kaptak vízet az arcukba. A leglátványosabb vizes jelenet volt, amit eddig csak láttam. Plusz, a fiatalabbik testvér benne hagyta a medencében a sapkáját, kihalászta és a közönség felé intett, hogy még vizesebbek legyenek. Ez is egy jó megoldás. Vagy mint előző alkalommal, hogy az egyik vörös társának a sapkájával cseréli ki a saját vizes fejfedőjét. Némi pimaszságot és erőszakos, ellentmondást nem tűrő figurát mutatott. Ami a testvéreket jellemzi.
- Áts Feri és Boka kézszorítását megtapsolták páran a nézőtéren
- Nagyon közel ülhettünk a színpadhoz, a választott pótszékemet a 11. sorhoz toltam
- Az összkép a végén mindenképpen tetszett




Nincsenek megjegyzések: