"A finom erotikával fűszerezett keserédes történet a századforduló Kolozsvárjának egyik jelentős intézményébe, a Gerendás házként elhíresült bordélyba kalauzolja a nézőt. Az éjszakák és nappalok megkövült rendjét a fiatal egyetemista, Kelepei Jenő beköltözése borítja fel némiképp, ám hamarosan kiderül: valójában ennél sokkal szokatlanabb okok állnak az egyre gyűrűző és már-már misztikusan rejtélyes események hátterében.
Csontteleky Szigfrid, a magyar Casanova, az érett és kissé kiégett férfiú, akinek látogatásáért gyakorta imádkoznak monarchia-szerte a madámok, egy titokzatos barátjától úgy értesül, hogy a kolozsvári Gerendásban meglelheti álmai nőjét, egy tisztaszívű cselédlány képében… A szerelmes férfiú kész bármilyen eszközt és módszert bevetni néhány percnyi találkozásért, szenvedélyes érzelmeit a bordély lakói és vendégei is enyhén megszenvedik… S ha ez nem lenne elegendő a tisztes ház felbolygatásához, Kelepei mama a híres anyai ösztönök sugallatára Brassóból Kolozsvárra utazik, hogy meglepje kisfiát…
A pokol elszabadul és egy ponton már bizton állítható, hogy senki sem az, aminek látszik… Talán csak a vak zongorista azonos önmagával,,, vagy mégsem? A káosz közepette a madám és a lányok – s velük együtt a nézők is – már csak egyetlen bizonyosságba kapaszkodhatnak:
“…bár kapunkat zárnák sokan
s ránk morális átok hull
a bordély sosem vész el
a bordély csak átalakul…”
A díszletben található ablaküveg, eredetije a Városligeti fasor 47. szám alatti Kőrössy Villában található, amely szecessziós villaépület a ResoArt Alapítvány kezelésében áll, és 2023. elejétől látogatható lesz. A képet róla Glázer Attila fotós készítette."
Képeim:
Megtekintési ráta: MAGAS, sziporkázó, humoros, hihetetlenül kedves előadás. Szemtelenül szórakoztató.
A darab ihletője egyébként egy film, Egy erkölcsös éjszaka cím alatt, Psota Irénnel a madame szerepben.
Itt olvashattok bővebben róla: https://nfi.hu/alapfilmek-1/alapfilmek-filmek/jatekfilm/egy-erkolcsos-ejszaka-2.html - ilyenkor egyébként kicsit megszomorodom, hogy filmekből lesznek színpadi előadások. Én igazán azokat a darabokat szeretem és favorizálom, ahol egy könyv az alapmű vagy egy író fejéből pattan ki a sztori.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése