2024.10.02. Itt az ideje megnézni az eredeti koncepciót a Thália színházban, Íme az Oscar!
Egyszavas jelző: táskamánia
Insta bejegyzésem:
Oscar. Idoszeru volt ez a darab is, és kis esővel fűszerezve, de megérkezett. Szórakoztató, humoros, abszolut kikapcsolt és hát ez a Luis de Funes valtozat szinpadi adaptacioja. Azert a Stallonés film után nagyon kivancsi voltam, h milyen lesz az eredeti. Az tuti, h rendesen keverednek a szálak, és, aki párban érkezett, párt cserél a darab végére... igy más a befejezés. 😊 Volt egy csodálatos, saját páholyom! 🥰 jaj, amit az Operaház nem tudott megadni, azt Thália igen. Ha idén nem is, de jövőre még több darabra szeretnék beülni hozzájuk, mert azért tudnak. És eddig 2/2 darab alapján kíválóan szórakoztam. 😍 Koszonet, Thalia! Oh és kulon orom volt látni Molnár Piroskát, aki a darab 2.felvonásában tűnt fel. 🤗 alig várom, h elérjük a Két pápa c. darabot, abban is szerepelni fog. #thaliaszinhaz #oscar #luisdefunes #nemastallonevaltozat #taskakergetes #denemmindekimaradegyutt #nagyviktor #gubasgabi #szabogyozo #szaboerika #molnarpiroska #kövesicsenge #mózesandrás
Szereposztás |
A páholykám |
Az etalonnak számító Stallone film elődje egy Luis de Funes mű, ami a jelenlegi színpadi adaptáció megfelelője. A póénok ugyanúgy ültek, akárcsak a filmben, azt leszámítva, hogy itt nincs nyelvész professzor-beszédtechnika tanár, van helyette masszőr, aki a főszereplő (Barnier úr) feleségét masszírozza... amikor bejelentik az eljegyzést, a feleség kiakad, hogy pont a masszőrt kell házasságba kényszeríteni, ezért ácsingozik egy utolsó kezelés után... A könyvelő fiú megismeri a lányt, aki kezdetben nem a lánya a főhősnek, de mindketten kiábrándulnak egymásból, a nő a masszőrrel találja meg a közös hangot, a fiú pedig a Barnier "igazi" lányával. A dialógusok is felcserélődnek ebben változatban, ugyanis, amikor az utazási hajlamairól mesél az igazi lány a masszőrnek, amaz elküldi melegebb éghajlatra. A Stallone- változatban, pont, hogy a könyvelő tesz így... Itt elmegy a cseléd, és lesz egy úri nő belőle, ugyanúgy belekavar a táskacserékbe, mint a filmben. A történet ugyanaz, csak szerenyébb díszletek közé szorítva, párcserés csavarral a végén. Pompásan szórakoztató.
A színház oldaláról mentve:
Mösziő Barnier-nek rengeteg sok vállalata és rengeteg sok pénze van. És két lánya, de csak az egyikről tud. És a két lányának három kérője. És az egyik lányának elhiszi, hogy terhes. De amikor beosztottja, Christian beállít egy ékszerekkel teli táskával, már semmi nem érdekli, csak a táska. Viszont táskából is van még kettő. Ilyet még életében nem látott, pedig olyat is látott, amit nem vallott be senkinek.
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.
„A színdarab jogait Magyarországon a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli.”
Tapsrend |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése