2025. április 22., kedd

Jégvarázs szereposztás!

 2025 szeptemberében jön a Jégvarázs!

A Madách szinház újfent egy nagy durranásra készül, a szereposztást már közzétették:

  • Elsa: Arany Tímea és Muri Enikő és Zámbó Brigitta
  • Anna: Gadó Anita, Hien és Kardffy Aisha
  • Olaf: Sánta László, Serbán Attila és Szemenyei János
  • Hans: Jenővári Miklós, Solti Ádám és Tóth Dominik
  • Kristoff: Borbély Richárd, Ekanem Bálint és Szaszák Zsolt 

Link: https://madachszinhaz.hu/hir/a-jegvarazs-musical-magyar-szereposztasa

Ízelítő:




A mágust lelövik mégis túléli avagy hogyan bántott meg véglegesen a Kékszakállú?

2025.04.11. Operaház <3

Mário és a varázsló / A kékszakállú herceg vára
A rendező mindkét előadásnál: Galambos Péter
Zeneszerzők: Vajda János / Bartok Béla
Link: https://www.opera.hu/hu/musor/2024-2025/a-kekszakallu-herceg-vara-mario-es-a-varazslo/magyar-allami-operahaz-2025-04-11-1900/





Nem gondoltam volna, hogy a régi rendezés úgy lehúzza egy friss rendezés nyújtotta élményt, hogy komolyan el kellett gondolkodnom, hogy kivegyem a kedvenc operáim sorából a Kékszakállt. Valahogy egy rettenet volt. 

Két operát néztem meg, mindkettő modern látványvilággal volt ábrázolva. A márióban pont a köhönséget képező figurák voltak ismerősek és valahogy nem a közegbe valók, pl.: az arany robot a Csillagok háborújából; a csúcsfejüek; Heath Ledger-féle Joker és egy hatalmas ufo...ezek, hogy kerultek oda? A varazslot altalaban valamilyen deformitassal szoktak bemutatni, de itt nem volt. Mozesre vagy idősebb Jézusra hasonlitott, indiai népi viseletben, szigoruan feher ruhazatban. Tűnt inkább egy szektavezérnek, mint varázslónak. A csókjelenetre nagyon kiváncsi voltam, az áhitott nőről volt neki egy maszka, azt magára tette és igy csábitotta el Máriot, akit aztan kirohogtek, ezert rálőtt a varázslóra. Csakhogy nem halt meg, mert golyóálló nellény volt rajta...

Kékszakáll: nyüglődés. Végig. Festmények helyett kottákat nyitogatott a Judit. Ez az ajtó dolog nagyon nem megy a rendezőknek. Semmiképpen ne legyen konkrétum. A vége viszont nem volt tiszta, akkor most nem is halt meg a Judit, hanem csak képzeletben nyitogatott a nő ajtókat?

Ülésem ezúttal oldalra szólt, első sorba, ami a második volt. Pazar kilátás, kényelmes, csak a könyöklő keskeny. El is gondolkodtam rajta, hogy ide kellene majd vennem a következő bérletes helyemet, feltéve meghirdetik az új évadot...márc.21.-e óta várom...

Közönség és a nézőtéri ültetők: mind nagyon kedves volt, az ültetők gimnazisták lehettek, kifogtam egy segitokesz, kedves fiucskát, aki igyekezett megfelelően a helyemre kalauzolni. A külföldi, afroamcsi leányzót fotoztam az ő kérésére, mivel látott engem szelfizni, ő fel is ajánlotta, hogy segit engem lefotozni, de nem éltem a lehetőséggel. Nem vagyok annyira mániákus, hogy rólam legyen sok felvétel. Én jobban szeretem a szelfit. Meg, utobbi időkben sajnos meghíztam.






Insta bejegyzés:

Zsinorban a 3.szinhazi estem helyszine az imadott Operahaz volt. Ket kulon operat vontak ossze, mindketto magyarul szolt es tobb kulfoldi erdeklodott is iranta. Majdnem telthaz volt  akadtak még állohelyek. A Mário es varazslo egeszen megdobbento befejezest tudhat magáénak, ugyanis Cipolla nem hal meg a lövesektől, amit Mário ad le rá, mert golyóálló mellénye van 🤭🤭🤭 a 2.felvonas viszont romokba döntötte a korábban látott új rendezésű Kékszakállu herceg várát. Ez egy 8 évvel ezelotti valtozat volt, amiben, hát szintén nem voltak ajtok, hanem kottafizeteket nyitogatott a Judit és kottalapok hullottak a zsinirpadlasrol a fejukre, van benne egy kis pajzankodás, de ami érdekes volt, h a végén a nő pongoyolában, fején torolkozovel jelenik meg és betakarja a férfit, aki a fotelben elszenderedett...lehet nem is nyitogattak ajtokat? Mi a kepzelet es mi a valosag? Plusz a volt asszonyok abrazolasa olyan grafika szintu volt, tehst mintha kivetitettek volna a falra es csak az utolso erkelyes jelenet, ahol Juditnak kellett megjelennie, az volt az igazi...meg is lepodtem, h mégis igazi tancosokat lattunk, a tapsrendnel. Elso olyan eloadas, ahol vetitofuggony vegig a szinpadon marad. Mindezektol fuggetlenul en ma ereztem magam a legjobban 🥰🥰🥰 #opera #operahouse #operahaz #operabudapest #bartókbéla #vajdajános #marioesavarazslo #kékszakállúhercegvára

 





Operamentés:
Vajda János Mario és a varázsló  „Azt teszed, amit akarsz. Vagy előfordult már, hogy nem tetted meg, amit akartál? Vagy éppen amit nem akartál, azt tetted?” A Torre di Venerére való emlékezésnek kellemetlen a levegője. Egy olasz nyaralóváros közönsége akarata ellenére egy különös bűvész hatása alá kerül – egy embert kivéve.  „A tolerancia bűn, ha a gonosz megtűrését jelenti.” – mondta Thomas Mann, akinek nagyhatású elbeszélése alapján íródott Vajda János azonos című operája, amely a modern magyar operatörténet egyik legsikeresebb és leghatásosabb darabja. Galambos Péter rendezésében láthatják a művet az Operaházban.

Bartók Béla A kékszakállú herceg vára  Bartók egyetlen operájában hét szimbolikus ajtón keresztül az emberi lélek titkaiba nyerünk betekintést: az enigmatikus mű két ember kapcsolatának fejlődését, az egymásra ismerés és az eltávolodás állomásait járja végig példázatszerűen, sokjelentésű szimbólumok fénytörésében, mindvégig azt sugallva, hogy nem Egy férfi és Egy nő drámája pereg le szemünk előtt, hanem A férfié és A nőé. „Minél mélyebbre jutnak a saját démonaik megismerésében, annál jobban elbizonytalanodnak. Kíváncsiságuk mégis nagyobb félelmeiknél. Démonjainkkal való szembenézés – bármilyen fájdalmas is legyen – elvezet önmagunk megismeréséhez” – nyilatkozta Galambos Péter rendező a 2013-as bemutató idején.

 

Három különböző est után, már tudok megállapitani ezt-azt. Az Operában éreztem magam a legotthonosabban, előadások tekintetében a Barátom, Harvey tetszett a legjobban, és a Centrál szinház erkély része volt komfortos, a darab közepes volt, a közönség pocsék, körülöttem. 

2025. április 19., szombat

A képzeletbeli barát...de egy óriásnyúl formájában?

2025.04.10.

A darab:Barátom, Harvey

A helyszín: Vígszínház, nagyszínpad
Rendező: Valló Péter
Link: https://www.vigszinhaz.hu/Baratom_Harvey



A darab nem nyújt semmiféle megoldást, hogy egy idős férfinek van képzeletbeli barátja, ráadásul mindez egy nyúl képében. A szanatóriumban találnak rá gyógymódot, injekció formájában, de közbeszól a véletlen, ugyanis, aki a családot az intezmenyhez elszállitotta, mesélhetnékje támad. Elmeséli, hogy a "bolond" utasok mennyire máshogy látják a világot. Olyat is, ami nincs, mégis a hétköznapokba csodát csempésznek. És ezt ölné meg a főszereplő unokahúga, aki gyűlöli a nyulat és, aki a megszállottsága miatt a főhős helyett kerül a kórházba.

Számos történéssel később történik egy meglepő fordulat. A taxis által mesélt utasokról szóló story átértékelésre bírja a beteg úr unokahúgát, hogy mégis maradjon olyan a családtagja, mint amilyen eddig is volt.

Aranyos, komikus darab. Nem éreztem túlbonyolítottnak a mellékszálakat. A Víg csapata jól szerepelt ezúttal is. Külön öröm volt számomra, hogy Rudolf Pétert láthattam. Ő volt a főszereplő. Az unokahúga pedig Balázsovics Edit volt, akit eleddig szerintem nem láttam még sok szöveges darabban, marmint, hogy neki volt sok szövege. A fogorvos bácsi most is orvos volt, csak a diliházban. Ákos, aki az ápolót játszotta, előzőleg meg a virágboltban volt Seymour.

Vicces volt, hogy másnap munkába menet egy nő éppen ismerősének taglalta pont ezt a darabot. Micsoda utoélete van az előadásnak.



Insta bejegyzés: A mentális zavarokkal küszködő férfit már a családja is terhesnek érzi és kísérletet tesznek rá, higy a szanatoriumban meggyogyitsak. A fiatal orvos, aki fogadja a nagyon ideges nőt, úgy véli inkább az aggódó asszony a beteg, tehát már az elején osszecserélik a betegeket, később kiderül, higy ez rossz döntés volt, majd az igazi beteget üldözőbe veszik. Senki se számol azzal, hogy a "kor" a többeket is megfertőzi, igy a főorvos és a főhős unokahuga is valisagosnak latjak a nyulat. A poltergeist effektek latvanyosak a darabban, egy 3 fos zenekari kiseret szinesiti a dallamreszet az eliadasnak és még a szanatoriumi csillart is hordágyon viszik ki a szinpad szélére. Mindezek mellett a mentális betegségre nem lesz gyogymod. A főhős örökre Harvey bizalmát élvezi, aki nem rest beleharapni a répába a darab lezárást illetoen. Egy dolog, Rudolf Peter felesege nem sok vizet zavar, ot nem is hagytam volna a darabban. Prózai darab, most egyszernézős, de kaccagtató. #baratomharvey #nyulastortenet #képzeletbelibarát



A darab mentése a honlapról:
vígjáték két felvonásban
Örkény István fordítását felhasználva a vígszínházi változatot készítette Kovács Krisztina és Valló Péter  
Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey, Elwood bácsi legjobb barátja, egyesek szerint nem is létezik, csak az ő fejében, de a valóságban mégis sok galibát és félreértést okoz.  Néha nekünk is milyen jól jönne egy olyan igazi barát, mint Harvey, aki feloldja a magányt, segít elviselni a csalódásokat és a többi embert, vagyis összességében az életet. Mert Harvey udvarias, kedves, megértő, nagyon vicces és szórakoztató… 
A színdarab Magyarországon a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre. (www.theatrum-mundi.hu)

vígjáték két felvonásban
Örkény István fordítását felhasználva a vígszínházi változatot készítette Kovács Krisztina és Valló Péter 

Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey, Elwood bácsi legjobb barátja, egyesek szerint nem is létezik, csak az ő fejében, de a valóságban mégis sok galibát és félreértést okoz.

Néha nekünk is milyen jól jönne egy olyan igazi barát, mint Harvey, aki feloldja a magányt, segít elviselni a csalódásokat és a többi embert, vagyis összességében az életet. Mert Harvey udvarias, kedves, megértő, nagyon vicces és szórakoztató…

A színdarab Magyarországon a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre. (www.theatrum-mundi.hu)

Ajanlas: 1x mindenkepp, mert azert vicces, kedves darab! Jo lelektani abrazolast mutat be, de megoldast nem kinal.

vígjáték két felvonásban
Örkény István fordítását felhasználva a vígszínházi változatot készítette Kovács Krisztina és Valló Péter 

Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey, Elwood bácsi legjobb barátja, egyesek szerint nem is létezik, csak az ő fejében, de a valóságban mégis sok galibát és félreértést okoz.

Néha nekünk is milyen jól jönne egy olyan igazi barát, mint Harvey, aki feloldja a magányt, segít elviselni a csalódásokat és a többi embert, vagyis összességében az életet. Mert Harvey udvarias, kedves, megértő, nagyon vicces és szórakoztató…

A színdarab Magyarországon a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre. (www.theatrum-mundi.hu

2025. április 14., hétfő

Megcsalás áldozata lett vagy mégsem? A színműíró a kérdésre választ ad

2025.04.09.

A darab címe:  Játék a kastélyban
A helyszín: Centrál színház (1065 Budapest, Révay utca 20.)
Link: https://www.centralszinhaz.hu/eloadasok/jatek_a_kastelyban
Írta: Molnár Ferenc
Rendező: Puskás Tamás


 

A darabot x éve már érdekesnek tartottam és terveztem, hogy a Vígszínházban nézem meg. A Central színházban sikerült megvalósítani a darab megtekintését. Molnár Ferenc műve igen nagy népszerűségnek örvend. Sok szinház vitte már színpadra, többek között a Madách, Víg és most a Centrál. A története egyszerű és üdítően humoros.

A díszlete inkább egy barokk templom oldaloltáraira hasonlított.

Jelmezek nem igazán korhoz kötöttek. 

A szereplők közül az Almássy szeretőt játszó Schmid Zoltánnak volt a legnehezebb szövegtanulás szempontjából, az "állítólagos" francia darabban túl hosszúak a francia nemes nevek és megnevezésű helyek. Míg társnőjének szinte csak kötőszavakat kellett megtanulnia.


Insta bejegyzésem:

Játék a kastélyban a Centrálban. A lepkegyujto jatszasa ota nem voltam. A darabot Molnar Ferenc jegyzi, proza es kellokeppen humorral toltott. Két drámaíro egy kastelyba erkezik, védencükkel, az ifju zeneszerzovel, aki a primadonnaba szerelmes. Ám a nő éjszaka az egykori szeretőjével talalkozik, raadasul a hölgy szobájában és egy kellemetlen párbeszédnek lesznek fültanui a szomszedos szobában ücsörgő írók és az ifju. Hogy a fiút az öngyilkosságtól megóvja, az egyik iro a konyvvtarszobában ejszaka egy francia darabba integralja a korabban hallott beszelgetest. A primadonnaval es a volt szeretovel megbeszeli, hogy az esti szinhazi produkciot at kell irni és az általa leírt művet kell majd előadniuk. A ferfi partnert az iro kellokeppen hosszu francia nevek megtanulasara keszteti, egyfajta szivataskent, hiszen a szinesz kepes lett volna feleségét megcsalni,4 gyermeket otthagyni. Rendkivul szellemes darab. De neha a kozonseg idegesito tud lenni (a szipogo, szuszogo megtermett ferfi, akin a tarsa nem segitett szipogast illetoen es a kislany, aki nagylanynak akar mutatkozni, de jarasra keptelen cipovel probal partnere elott tiszteletet kivivni)A darab csapatat egyebkent még erositi es szinesiti a helyi titkar es lakaj.  #megcsokolomaklasszikusfejed #franciamu #vagymégsem #játékakastélyban #centralszinhaz

 

A darabmentés az oldalról

Molnár Ferenc egyik leghíresebb, de biztosan legsikeresebb darabja érkezik ősszel a Centrál Színház nagyszínpadára Puskás Tamás rendezésében, a Játék a kastélyban Alföldi Róbert, László Zsolt, Balla Eszter, Puskás Samu és Schmied Zoltán főszereplésével. 


Mit tehet egy színműíró, ha fiatal zeneszerző barátjával együtt in flagranti kapja annak menyasszonyát? A bizonyossal kell szembeszállnia, a fikcióhoz kell alakítania a valóságot. Komoly kihívás ez Turai úrnak, a híres drámaírónak is, aki bravúros megoldással és sziporkázó humorral menti meg a fiatalok jegyességét. 

ANNIE    Én beveszem az egész veronált, ami nálam van.
TURAI    Az kevés.
ANNIE    Tíz gramm veronál? 
TURAI    Nem a veronál kevés. Az ön halála kevés a megoldáshoz


„Molnár Ferenc színházi pályája csúcsán, 48 évesen, már világhírű szerzőként írta ezt a darabot, mely vallomás a színház hatalmáról. Banálisnak tűnhet ez az édes játék, azonban túlzás nélkül állítom, hogy a darab finoman csiszolt gyémánt. Arról mesél, hogy a színház ugyan nem tudja megváltoztatni az életünket de képes elhitetni velünk egy szebb valóságot." (Puskás Tamás)

 Képeim








2025. április 12., szombat

The Queen musical - Egy újabb zenekar dalainak feldolgozása teritékre került

ERKEL Színház - Na, végre!!!! <3
2025.04.06. 15:00
Hivatalos honlap: https://www.wwry.hu/




Szereposztás:

Április 5. szombat 15:00 óra
Galileo Figaro: Braga Nikita - nem ő volt, hanem Szemenyei János
Scaramouche: Török Anna
Killer Queen: Sári Éva
Khashoggi: Károlyi Krisztián
Britney: Baksa András
Ozzy: Veres Mónika Nika
Buddy: Végh Péter
Tanárnő: Kokas Piroska

 Insta bejegyzés:

Mondhatni osszevontam két bajuszos személyt a mai napon, reggel Jozsef Attilarol hallgattam riportokat, delutan pedig Freddie Mercury es a Queen oroksegebol reszleteket. Immáron a 3.zenekar által megirt dalokbol osszeállitott musicalt néztem meg és ha a dalok köré szőtt tortenetet nem nézem, zeneileg zseniális volt minden és mindenki!
"We are the champions" alatt vilagitottunk a telefonjainkkal. Amugy meg a story, kicsit a jelen regnáló politikai helyzetet is jol bemutatja, annyi kulonbseggel, h itt az élő rockzenét tiltották be. Aki teheti, 1x mindenképpen nézze meg!  Lázadó egy darab, ahol rock a szabadsagot is jelenti, de tulajdonkeppen a "Bohémek" nem is tudják mit jelent a szó, de legapább lepkesek. A 2.felvonas stadion jelenete es a mocis rész nagyon tetszett. Sári Évi, mint az evil kormányzó is remekül alakitott. Lehet meghivta Schmuck Andort, aki a jegypenztarnál állt, egyáltalan nem feltuno western kalapban...Erkely kozepre szolt a jegyem, de ott nem ereztem jol magam, ezert átultem egy ures paholyba. Ezzel a gondolattal nem voltam egyedul. A masodik felvonas zavartalanul ment le. A darab vegén még zenélt a zenekar egy kicsit,igy a marado kozonseg tenyleges rockkoncert erzessel gazdagodtak. A jóból, termeszetesen, én se matadtam ki. #freddiemerqury #thequeen #wewillrockyou #szemenyeijános #torokanna #baksaandrás #veresmonika #sarievi



 


A honlapról mentve:

"A darabról

A musicaltörténelem legnagyobb sikerei, a 10 leghosszabb ideig játszott musical között tartják számon a 2002-ben, Londonban bemutatott, Queen dalokból készült We Will Rock You musicalt. Az előadást 6 kontinensen, eddig 17 országban mutatták be hatalmas sikerrel, több mint 16 millió néző tomboló ovációval fogadta. Londonban, a Dominion Színházban rekordideig, 12 éven át játszott, 4600 eladáson 6,5 millió néző látta a musicalt, amely többek között a közönség által odaítélt Laurence Olivier-díjat is megkapta.

Az előadás a világon elsőként új rendezésben és koreográfiával, egyedülálló látványvilággal látható magyar nyelven, Budapesten a BOK Csarnokban. 24 QUEEN világsláger egy látványos előadásban a PS Produkció bemutatásában. Simon Edit producer az előadás rendezésre Cornelius Baltus-t kérte fel, aki a Vámpírok bálja és a Sakk (Chess) musical rendezésével vált ismertté Magyarországon. Díszlet és jelmeztervező Erkel László Kentaur akinek a Vámpírok bálja csodálatos díszlet és jelmezterveit is köszönhetjük, világítástervező: Madarász János Madár, koreográfus Túri Lajos Péter, művészeti vezető Póka Balázs.

Az előadásban olyan jól ismert Queen slágerek hangzanak el, mint mint a Radio Ga-Ga, Somebody to love (Szeretni valakit), Play the game (Jöjj és játssz!), It's a kind of magic (Varázslat ez nem más), I want it all (Mindent és most), No one but you (Csak te, nincs más), Who wants to live forever (Ki élne így örökké?), Another one bites the dust (Hogy harap fűbe más), Under pressure, Bohemian rhapsody (Bohém rapszódia) és természetesen az előadás címadó dala a WE WILL ROCK YOU!

A történet a távoli jövőben, a 24. század elején, a iPlanet nevű bolygón játszódik, amelyet egykor Földnek hívtak. A globalizáció mindent behálóz. Az egész világot a GaGa konszern, a Globalsoft uralja, élén a kegyetlen Killer Queen-nel és segítőjével, a titkosrendőrség vezetőjével: Khashoggi parancsnokkal. Ez egy látszólag boldog, biztonságos GaGa világ, ahol a fiatalok ugyanazokat a filmeket nézik, ugyanolyan ruhákat hordanak, ugyanazokat a komputer generált-zenéket hallgatják, és ugyanazt gondolják. Ez egy agymosott világ. Az igazi élőzene kihalt, a hangszereket betiltották. Fiatalok egy csoportja fellázad a műanyag világ ellen, ők olyan egyéniségek, akik a gondolat szabadságát és a valódi hangszerekkel játszott élő rockzenét akarják visszahozni. Az ellenállóknak kemény harcot kell vívniuk a kegyetlen hatalommal, míg megtalálják a „bajnokok hangszerét”, a felszabadító, szent elektromos gitárt...

A Ben Elton és a QUEEN által jegyzett musical budapesti bemutatójára több fordulós nyílt szereplőválogatáson választották ki a legalkalmasabb szereplőket. Főbb szerepekben többek közt Sári Éva, Egyházi Géza, Scheich Dávid, Török Anna, Veres Mónika Nika, Balogh Anna, Szemenyei János és Stéphanie Schlesser lesz látható.

A musical karakterei napjaink népszerű hazai és nemzetközi sztárjainak reinkarnációi. Az előadás szereplői olyan hazai és külföldi rock és pop legendák neveit viselik, mint Britney Spears, Ozzy Osbourne, Lady Gaga, Tina Turner, Madonna, Cindy Lauper, Pink, AC/DC, Mick Jagger, Pici, Tini, Bono és Buddy Holly.

Bemutató: 2017. november 24. 19.30, BOK Csarnok (volt Syma)"

Ajánlás: ha szereted a Queen-t akkor azért nézd meg! Ha nem, akkor is érdemes 1x beülni rá, mert hihetetlen energiákat szabadit fel!

2025. április 11., péntek

Veszélyes virágok között járva a Pesti színházban

2025.04.03.
Pesti színház
A Rémségek kicsiny boltja
Rendező: Novák Eszter
Link: https://www.vigszinhaz.hu/Remsegek_kicsiny_boltja

Bemutató: 2025. március 1. szombat 19 óra Pesti Színház




Növényirtásra adtuk a fejünket...

Insta fiók: Ha érdekel, hogyan lesz egy botanikus sikeres, annak árán, hogy mindent es mindenkit feláldoz az ügy érdekében ráadásul egy növénynek? Akkor ne hagyd ki a Rémségek kicsiny boltját a Pesti szinházban!!! 10/10es eloadas. A diszlet gyonyoru, a virág..hát...az eléggé para... Mi nagyon jol ereztuk magunkat @habosvilla  A darab dallamvilágát elozetesen 1-2 számot illetoen Family guy feldolgozasokbol ismertem már, csak nem tudtam, hogy azok. Amugy egesz vegig rendkivul szorakoztato, humoros es trancsirozo. Azt hiszem, ez az uj kedvenc a Pestiben  #rémségekkicsinyboltja #littleshopofhorrors #afogorvosasbacsi #horrordarab #dejoertelemben

A darab kezdeti ellenszenvemet illetően gyönyörűen felépítette magát és imádtam minden percét. Nem is hezitáltam sokáig, másnap már vettem is belépőt egy következő alkalomra. Szintén az erkély részre. :) 

A történet annak ellenére, hogy folyamatosan humoros, mégis közben szépen a horror oldalát is építgeti. A növény végül mindent is elér, hiszen elkezdik terjeszteni a fajtáját, így minden amerikai háztartásban lesz egy hasonló, akit emberi véren és húson lehet tartani...




Honlapról mentve:

"Charles B. Griffith forgatókönyve és Roger Corman filmje alapján  Szeptember havának huszonegyedik napján az emberiség váratlanul halálos veszedelemmel találta magát szemben. Ez a létét fenyegető félelmetes ellenség – az ilyen ellenségek szokása szerint – látszólag a legártatlanabb és leghétköznapibb helyen bukkant fel. Elsőként New York egyik nyomornegyedének kis, félreeső virágüzletében.  Seymour, az ügyetlen ifjú botanikus és különleges növénye, Audrey II fantasztikus története Roger Corman 1960-ban forgatott kisköltségvetésű, fekete-fehér filmváltozata óta tartja rettegésben és fakasztja nevetésre a közönséget. A film alapján készült, 1982-ben bemutatott horror musical paródia azonban már minden rekordot megdöntött az Off-Broadwayn, aztán bejárta az egész világot, és negyven év után Varró Dániel új fordításában visszatér a magyarországi ősbemutató helyszínére, a Pesti Színházba."

 




Charles B. Griffith forgatókönyve és Roger Corman filmje alapján

Szeptember havának huszonegyedik napján az emberiség váratlanul halálos veszedelemmel találta magát szemben. Ez a létét fenyegető félelmetes ellenség – az ilyen ellenségek szokása szerint – látszólag a legártatlanabb és leghétköznapibb helyen bukkant fel. Elsőként New York egyik nyomornegyedének kis, félreeső virágüzletében.

Seymour, az ügyetlen ifjú botanikus és különleges növénye, Audrey II fantasztikus története Roger Corman 1960-ban forgatott kisköltségvetésű, fekete-fehér filmváltozata óta tartja rettegésben és fakasztja nevetésre a közönséget. A film alapján készült, 1982-ben bemutatott horror musical paródia azonban már minden rekordot megdöntött az Off-Broadwayn, aztán bejárta az egész világot, és negyven év után Varró Dániel új fordításában visszatér a magyarországi ősbemutató helyszínére, a Pesti Színházba.

Pár videót megosztanék:

A Family Guy előszeretettel használt fel a darabból pár részletet:

  • https://www.youtube.com/watch?v=OhwayyumT68
  • https://www.youtube.com/watch?v=ys12SQtl3Lw
  • https://www.youtube.com/watch?v=UGxiYiQCSEQ


Ez egy rajzfilm változat, ami a 90-es években nagyot ment:

  • https://www.youtube.com/watch?v=8kr3jMhz47E 

A darab "útóélete": Másnap megvettem a következő alkalomra a belépőmet. Egyszerűen a rabja lettem.

Kis ajánló még

 




Ajánlás: magas!!!!!
 Már meg is vettem a következő alkalomra a jegyet! Bödűletes klassz eloadas! Ki ne hagyd!

2025. április 8., kedd

Rudolf sajtótájékoztató

Visszatér az egyik legjelentősebb előadás a musicalirodalom történetéből a Margitszigetre!

2024-ben bejelentették, hogy a 2025-ös Margitszigeti Szabadtéri Színpadra egy kooperáció keretein belül színpadra viszik a Rudolf - Az utolsó csók c. musicalt. A darab története a koronaherceg és szeretője találkozását, szerelmi kapcsolatukat és az öngyilkossághoz vezető utat mutatja be. Személy szerint Az Operaház Fantomja mellett a legkedvesebb darabom volt. Örömmel töltött el a hír, miszerint újra lesz Magyarországon az előadás, ám a magas árak lelomboztak... Feszült figyelemmel kísértem a szereposztásról szóló híreket, és nemrég sajtótájékoztatót tartottak Győrött, ahol pár dalból álló csokrot állítottak össze a hivatalos szereplőgárda 2-2 főszereplője. Mint ismert, Rudolf szerepében Sándor Péter és Kocsis Dénes fog feltűnni, míg Vetsera Máriát Jenes Kitti és Nagy Alma Virág (korábbi cikkek szerint Virág helyett a Madách színházból is ismerhető Gadó Anita lett volna a szeretői karakterben, de ez mostanra megváltozott). Egyébként díjazom, hogy egyrészt a nagy közönség számára nem ismert művészt behoznak, és ő inkább kislányosan bájos, nem úgy mint kolleginája (Rent-ben a kurvás Mimi szerepben eléggé nem az jött le, hogy egy szende valaki... viszont az csak egy szerep :D)

Amennyiben szereted bármelyik szereplőt, vagy érdekel a történet és megnéznél egy fülbemászó dallamokkal rendelkező, Frank Wildhord által jegyzet darabot, ajánlom szeretettel. A rendezés újszerű, hiszen egy közös munkája a Győri Nemzeti Színháznak és a Margitszigeti Szab. Szín.-nak. A darab ősbemutatója 2008-ban volt a budapesti Operettszínházban, remek szereplőkkel. Számomra rögtön szerelem-darab lett. Majd pár év múlva, a budapesti zárását követően Pécsett rendezték meg. Külföldön (Ausztria, Japán) is sikert aratott, bár több karaktert megváltoztattak, pl. Vetsera Mária karakánabb, erősebb női jellemet kapott, a kislányos báj már nem látszodott rajta; Stefánia koronahercegné szerepe jelentősebb változásokon esett át, erősebb és valahogy jobban szimpatizálhattunk vele, megértettük cselekedeteit; Pfeiffer - a darab mesélője és folyton jelen levő bábjátékosa teljes egészében ki lett írva a történetből.

A régi, az ősbemutatós Rudolf, azért volt jelentős, mert az Operettszínház régi és új kedvenceket tudott hozni be általa a köztudatba. Rudolfként Dolhai Attilát és Mészáros Árpád Zsoltot láthattuk, míg Vetsera Mária szerepében debütáltak a Vágó lányok, vagyis Vágó Bettina és Vágó Zsuzsi. 

Az új csapattal nem érzem át azt a szenvedélyt, amit a régivel. A dalokat meghallgattam, de mindegyik furán szólt a kiválasztott Rudolfok esetében. A lányok még elfogadhatók, de a két srác nekem nem adja vissza a koronaherceg személyiségét, dalban egyáltalán. Ez az én véleményem. Amennyiben, Te szereted Sándor Petit vagy Kocsis Dinit, ott a helyed a júliusi alkalmak egyikén (vagy többikén).

Teljes szereposztás:
https://musicalinfo.hu/rudolf_musical_2025ben_a_margitszigeti_szabadteri_szinpadon_jegyek_es_szereplok_itt_6207


Videók:

 Ez most más - ikonikus dal a darabból, az első találkozást követően


Hétköznapi hős - Rudolf keresi a kiutat a rivaldafényben töltött életéből


Így vagyok csak én - Ez egy felszabadultabb dal, elfogadás és újrakezdés lehetőségeit boncolgatja


Szerelem kell és semmi más - Vetsera énekli az első felvonás zárójelenetében, biztatva Rudolfot, hogy együtt mindent átvészelnek, csak hinniük kell egymásban

 

Hol kezdődött a szerelem? Régebbi írásom a darabról:
https://phantomvizio.blogspot.com/2014/05/csak-szallj-csak-szallj-miert-kell-hogy.html
 

Részletek:
https://phantomvizio.blogspot.com/2016/05/a-kedvencek-egyike-rudolf.html
https://phantomvizio.blogspot.com/2014/09/vago-zsuzsi-meszaros-arpad-zsolt-ertem_17.html

2025. április 4., péntek

Nocsak, 19 évesek lettünk - a szívemhez szóló, szívbeli darab!

2025.04.02.
Madách színház
Az Operaház Fantomja
Rendező: Szirtes Tamás



2006 április 2-ára mindig emlékezni fogok. Ez volt az a nap, amikor mi ketten, Te, Fantom és Én találkoztunk. Egy életre megbélyegeztük egymást. És, igen, ez rettentően nyálas lehet más szemében, de nekem igenis sokat jelent. Az évek alatt megerősített és segített túlvészelni. Megismerhettem legtitkosabb, belső rejtekeit...

Az idei 2. Fantomom pont arra a napra esik, amikor először láttuk. A csillár káprázatos pompája...Mahó Andreát láttuk a színpadon? (nem, mert a Fonyó Barbara volt), Homonnay Zsolt mit keres a Madáchban miközben operettes??? A Fantom és a vikomt ugyanaz a személy? Miért énekelnek egyszerre és teszik katyvasszá a primadonna c. számot a szereplők? Hogy lehet egy opera kupolája ennyire álomszép és miért fájhat nekünk is a Fantom bánata a tető jelenetben? Hogy képes ennyire színes és magával ragadóan bájosnak lennie a Maszkabál c. jelenetnek? Szívemhez szólt a bánatos dallam a temetőben. A Don Juan rózsaszínű jelmeze Christine ruhatárából egy vágyott tárgy lett. Miért nem vitte magával a lány a zenetanárát? Hogyan jutok a zenedobozhoz hozzá? Ilyen és ehhez hasonló gondolatok rohamoztak meg anno. Most minden pillanata egy újabb élmény. Keresem az újdonságokat. Keresem a meghittséget, erőt merítek belőle, a zene az agyamba átszivárog és rabul ejt napokra... ilyen darab ritkán születik... talán csak öt van a Fantomon kívül, A József és a színes, szélesvásznú álomkabát; Rudolgf; A Pál utcai fiúk; Mary Poppins és a Producerek.




Immáron 19 éve együtt. Az este pedig így alakult...
Az insta fiókon írtam:
"Az 55.alkalom és a 19 éves jubileum. Valóban, nem kerek a szám, de ápr.2án találkoztunk először a Fantommal. Direkt erre a napra, és direkt a bal oldalra vettem belépőt. A 2. felvonásnál jobbnak láttam a pótszékre átülni. Egyesek olyan magasra nőnek. Most is volt új felfedezésem az Il Mutoban. Most is volt bizsergésem a nyitánytól. A szereplők is: Jenes Kitti valahogy nincs kiforrva. A hangja szép, itt-ott kiérződött némi Mahó Andi hangrezegtetés... a játéka is megnyerő, voltak jó pillanatok (sugdolódzás Meg-gel a Hannibál jelenetben, a Fantomnak visszahozott gyűrűnél az a nézés. Egyszerre szomorú, a szívét facsarja, szánja, h ott kell hagynia, de nem tudja viszonozni az érzéseit. Jelmez: papucs magasitott sarokkal??? Ez valami újítás, amit végig visel. A parókája eltér a többi lányétól). Egyenlőre nem látom kedvencnek, fődalainál nem volt elragadtatva a közönség, és az baj... Borbély Ricsi, testszégyenités ide v oda, túl testes sármőr a vikomt szerepben, de hangilag persze erős. Sasvárinak régóta nem mennek a kitartott és a magas hangok, viszont erős a mély hangok terén. Il mutoban tetszett a legjobban. Most már 2 alkalom után, jó lenne, ha kicsit háttérbe húzodna és adna helyet Csengerinek és Postának. Olyan régen láttam őket. Pándy Piroska sziporkázott, a Gondolj rámnál már úgy éreztem, vele is szívesen meghallgatnám adalt. Jó volt még Baksa András, aki mindent is felvett a földről, amit talált. És csupán az egyszerűsége miatt Szolnoki Tibor.







A jeles alkalomból elhoztam egy szuvenírt. Pozitiv vibe-kat kaptam a jegyszedo es a ruhataros holgyektol Ha van olyan darab, amit igazan, de teljes szivembol szeretek az a Fantom. És nincs megállás! Robogunk tovább! Várom, mikor mehetek a kövi évadban! #madachszinhaz #azoperahazfantomja #sasvarisandor #jeneskitti #borbelyricsi #fantompajti #boldogjubileumotnekunk"

 Felfedezés az Il Muto-ban:
Miútán a Fantom kigúnyolja a Primadonnát, miszerint ő a béka, és nem Christine. A nő felháborodik és utasítja a karmestert, hogy az ő részéhez térjenek vissza a dalban. Eközben, furcsa módon, a zsinórpadlásról leeresztenek egy csövet, amiből füstöt engednek a szereplőkre... pontosabban Carlotta-ra ereszkedik a füst, amitől a brekegő hangot adja ki... zseniális új megoldás a darabban! :)

 













Ajánlás: NYILVÁN! Következő évadban is találkozunk! ;)